F1 opět boduje

Jirka Patrik_Lukow_2013_01

F1 opět boduje: 18-ti hodinovka dvojic v Lukově

Ahoj Pavle,
třetí červencový víkend jsem se ihned po návratu z dovolené vydal s Patrikem na 18-ti hodiné závody dvojic do Lukova poblíž Moravských Budějovic. Závod se skládal se 4 kol, kdy každé kolo trvalo čtyři a půl hodiny a po dvou kolech se vždy měnilo místo. Po úvodním dobrém losu jsme se stěhovali na noc jen o místo vedle, což nás velmi potěšilo. Vzhledem k dosti omezenému množství krmení a živé jsme se rozhodli, že to vše vsadíme do děličky.

Po předchozích skvělých zkušenostech s krmením Sonubaits F1 jsme se i tentokrát rozhodli pro toto krmení a rozhodně jsme nebyli jediný. Celé složení našeho krmení bylo následující : 2x 2kg krmení Sonubaits F1 - 2x 1kg pelet F1 feed 6mm - 1x Shaker F1 - 1x Booster F1 - Chytil Partikl mix II. - 3 l červi - 1,5 l patentky. Z důvodů takto omezeného množství krmení jsme se snažili krmit co možná nejpřesněji pomocí praku a kalíšku. Do krmení jsme přidali pouze trochu Partikl mixu II a trochu červů. Peletky jsme zalili trochou boosteru a pak ještě zasypali práškovým Shakerem F1. 

Jirka Patrik_Lukow_2013_02


Po úvodním nakrmení chvíli trvalo než ryby přijeli a první dvě hodiny Patrik chytil pouze několik cejnů a jednoho menšího amura. Když už jsme si začínali myslet, že jsme si místo moc dobře nevylosovali, tak začaly ryby pěkně brát a zejména v poslední hodině jsme chytli ještě několik kaprů a nakonec jsme s váhou 18 150 g vyhráli svůj sektor. Na háček jsme po celou dobu dávali červy s patentkou nebo červa s kukuřicí. Ještě před koncem prvního kola jsme si trochu nakrmili ať se nám ryby na místě ještě zdrží. Druhé kolo nám ryby braly již od začátku, i když více mě ale ke konci se rozchytal i Patrik a nakonec jsme s váhou 28 880 g opět zvítězili. Mě se podařilo chytit moc pěkného 4 kg zlatého kapra, na děličku a 14-tku návazec to byl moc pěkný zážitek.

Jirka Patrik_Lukow_2013_03

Jak už jsme dopředu věděli tak ve večerních kolech se rozhodovalo. Šli jsme na místo, kde naši kolegové moc nekrmili a tak jsme měli strach, že nám ryby moc brát nebudou. Naše obavy se nakonec potvrdili a dlouho jsme po úvodním nakrmení čekali na rybu. Zhruba po 3 hodinách jsem vytáhl prvního kapra a do konce závodu ho následovalo pár dalších. Věděli jsme, že nikdo moc netahá ale jinak jsme přehled neměli. Nakonec se nám ale opět podařilo zvítězit a to s váhou 12.580 g.

Jirka Patrik_Lukow_2013_04

Do posledního kola jsme tedy šli celkem suverénně jako průběžně vedoucí dvojice a bylo už jen na nás poslední kolo moc nezkazit. Začátek se nám opět moc nevyvedl a na ryby jsme čekali. Pak nám ještě první 3 ryby spadly z toho mě jeden velký kapr zhruba po 40 minutách zdolávání. Ovšem finiš jsme měli skvělý a v posledních 5 ti minutách jsme zdolali 3 kapry. Ve čtvrtém kole se nám již zvítězit nepodařilo ale po velmi těsném souboji jsme skončili 3 tí s váhou 20.570 g.

Jirka Patrik_Lukow_2013_05

Nebyli jsme si sice jistí tím jestli nám to nakonec bude stačit, ale naději jsme měli velkou. Nakonec jsme tedy se součtem 6 za čtyři kola a suverénní váhou 80.180 g vyhráli. Musím říct, že veliký dík patří celé řadě krmení, pelet a komponentů F1 a dále háčkům Preston PR355 . Určitě se není třeba masového krmení bát a nasadit jej i přímo do závodů.

Jirka Patrik_Lukow_2013_06

Jirka Matej

Převzato se souhlasem z webu: www.chytiljsem.cz